Lymfotaping

  Cena:

5,- Kč / 1 cm pásky (v ceně tejpovací páska a aplikace tejpu)


 

250,- Kč / 1 balení TEJPU (5cm x 5m)

250,- Kč / 1/2h. MINIKURZ TEJPOVÁNÍ PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ                                                                                                                                       
 

700,- Kč / 1h.    MINIKURZ TEJPOVÁNÍ PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ                                                                                                                                           (v ceně 1 balení tejpu, který si odnese klient domů pro své využití)


 

Lymfotaping zamezuje opakované tvorbě Iymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkánf. Velmi vhodné je použití např. při doléčení distorze hlezna, onemocnění úponů šlach a všemožných namožení. Vynikajících výsledků se dosahuje při bolestech velkých kloubů.

Nalepováním elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži se pokožka zvlní a tím je umožněn zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek Iymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.

 

 

 

 


 


 

Taping je vytvořen na bavlněné bázi a svou pružnostf a celkovou charakteristikou odpovídá povaze lidské kůže. Lepidla používaná při výrobě současné generace kineziotejpů již takřka nevyvolávají alergické reakce a mohou být tedy nalepeny i několik dní i týdnů.

 

Mízní cévy vstřebávají proteiny, krevní bílkoviny, produkty látkové vymeny (metabolity), buňky, bakterie a pevné částice, které poté transportují do krevního oběhu.

Lymfatické uzliny, jsou zařazeny v lymfatickém systému, jako spojovací místa, v nichž se sbíhají mízní cévy, které přivádějí lymfu z periferních oblastí. V uzlinách se spojí a další skupina cév mízu z uzliny odvádí. Do uzliny ústí několik céva z uzliny lymfu odvádí většinou jedna céva.

 

Uzliny mají tvar oválný až ledvinovitý o velikosti 1 mm až 3 cm. V těle je asi 450 nerovnoměrně rozložených uzlin. Nejvíce (250) v pánvi a břiše. Podpovrchové umístění lymfatických uzlin a cév hraje klíčovou roli při aplikaci Iymfotapingu.

 

Lymfatický systém je tvořen z 80 % pod povrchem pokožky. Hluboký lymfatický systém tvoří 20 %.

 

Lymfatické rozvodí tvoří rovina procházející oblastí pupku. Pro Iymfotaping jsou nejdůležitější sběrná místa lymfatického systému, která jsou touto rovinou rozdělena na horní a dolní rozvodí.

 

Z dolního rozvodí jsou pro nás důležité tříselné uzliny, uzliny v podkolenní jamce a na vnitřní straně stehna. V těchto místech se sbírá v uzlinkách lymfa z dolních končetin, která pak z tříselných uzlin ústí do břišní dutiny. Tam pokračuje hlavním mízovodem až do nadklíčkové oblasti, kde ústí do krevního oběhu.

 

Z horního rozvodí jsou klíčové uzliny podramenní jamky (axila), na hrudní kosti, v oblasti krku, dolní čelisti a oblasti spánkové.

 

Do těchto míst se při aplikaci Iymfotapingu jako první lepí báze. Je nezbytně nutné si tyto směry osvojit. Úspěch nebo neúspěch v Iymfotapingu je dán správně orientovaně nalepeným tejpem.

 

Uplatnění lymfotapingu

 

·          prodloužení účinku Iymfodrenáže

·          dlouhodobá podpora lymfatického systému

·          úleva od bolesti

·          odstranění otoků

·          urychlení regenerace po úrazech

·          urychlení regenerace po operacích

·          podpoření rehabilitačních technik

·          obnovení hybnosti končetin

·          odstranění křečovitých stavů

 

Kontraindikace obecné jako u Iymfodrenáže

 

·          nádorová onemocnění

·          varixy (křečové žíly)

·          alergické reakce na tejp

·          nezhojené jizvy

·          poranění kůže

·          mateřská znaménka, bradavice

·          lupénka, exémy, plísně atd.

·          akutní bakteriální či virové onemocnění

·          horečnaté stavy

 

Je na uvážení každého z vás, zda se rozhodnete tejp aplikovat či nikoliv. Je rozumnější vyhnout se nebezpečí aplikováním tejpu na pokožku zatíženou velkým množství znamének či polem bradaviček, než dodatečně řešit následky mechanického působení tejpu.

 

Pokud již musíme tejp nalepit na takto zatížená místa, dáme si opravdu pozor na to, aby okraj pásky byl dostatečně daleko od místa možného poranění.

U nádorových onemocnění je vhodné konzultovat stav klienta s onkologem, který může v případě doléčeného stavu Iymfotejp doporučit.

 

Tejpovací páska není sterilní zdravotní materiál. Z tohoto důvodu se zásadně vyhneme poraněné, či nezhojené pokožce. Je zde velké nebezpečí zavlečení infekce.

 
 
 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode